Zmarszczki senne na dekolcie – jak się ich pozbyć?

Zmarszczki senne powstają na twarzy, szyi i dekolcie, gdy śpimy. Wydawać by się mogło, że tuż po wstaniu szybko znikną. Nie zawsze. Ślady te mogą zostać na stałe, szczególnie u osób dojrzałych, których skóra nie jest już taki jędrna i elastyczna jak kiedyś. Czy można pozbyć się zmarszczek sennych i jeśli tak to jak zrobić to skutecznie?

 

Zmarszczki senne – jak wyglądają?

 

Standardowe zmarszczki tworzą się pod wpływem skurczów mięśni, np. gdy mówimy płaczemy, śmiejemy się czy uśmiechamy. Zmarszczki senne powstają jednak inaczej. W trakcie snu bardzo często specyficznie układamy twarz na poduszce zgniatając i spłaszczając skórę. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że bezwładna głowa może ważyć nawet 5 kg! Gdy dorzucimy do tego kręcenie się, wiercenie to nic dziwnego, że rozciągamy tkanki i skórę, trzemy nią o poduszkę i tym samym naruszamy jej strukturę. Jak wyglądają zmarszczki senne? To niesymetryczne załamania biegnące od łuku brwiowego na czole, pionowe zmarszczki i skośne na policzku. Spotykamy je też pod postacią kresek przy ustach lub oczach. Niestety zmarszczki senne bardzo często występują tylko na jednej stronie. Każdy ma swój ulubiony bok do spania i nie często zmienia go na drugi. Najlepiej byłoby spać na plecach. Nie jest to jednak ulubiona pozycja do spania większości osób. Ciężko za to całkowicie wyeliminować przyczyny powstawania zmarszczek sennych. Możemy jednak wpłynąć na to, aby skóra stała się bardziej elastyczna i nawilżona. Dzięki temu nie będzie odkształcać się nawet podczas bardzo długiej i intensywnej nocy.

 

Zmarszczki cenne – jakie kosmetyki wybrać?

 

Kluczowe w pielęgnacji skóry ze skłonnościami do powstawania zmarszczek sennych są kosmetyki nawilżające. Najlepiej wybierać te z kwasem hialuronowym w składzie. Ten składnik, który naturalnie występuje w ludzkim organizmie, ma ogromny wpływ na poziom nawilżenia i elastyczności skóry. Z czasem ubywa go i dlatego zmarszczki senne pojawiają się przede wszystkim u osób dojrzałych. W kosmetykach Hada Labo Super Hialuronic Acid wprowadzono kombinację kwasów hialuronowych. Dzięki temu już po krótkim stosowaniu tego typu preparatów skóra staje się bardziej nawilżona, gładka i elastyczna. A wszystko to bez stosowania drogich i czasochłonnych zabiegów medycyny estetycznej.