Tsunami nawilżenia, czyli kosmetyki do cery suchej

Brak komfortu, szybsze powstawanie zmarszczek, napięcie i szary, zmęczony wygląd – oto cechy charakterystyczne dla suchej skóry. Na szczęście możesz sprawić, że będzie to jej stan przejściowy. Wystarczy, że wybierzesz dobrą pielęgnację, opartą na skutecznie działających kosmetykach. Jesteś gotowa na supernawilżenie?

Jakie kosmetyki do cery suchej wybierać?

Zanim sięgniesz po konkretne produkty, dobrze przyjrzyj się ich składowi. Skóra sucha to skóra wrażliwa, dlatego substancje ją pielęgnujące muszą mieć skuteczne działanie, a jednocześnie być dla niej delikatne. Czego zatem szukać? Przede wszystkim produktów o naturalnych składach. Oleje i ekstrakty roślinne to bezpieczne substancje, które świetnie nawilżają i pielęgnują suchą cerę. 

Przygotuj skórę na eksplozję nawodnienia

Aby działanie kosmetyków do cery suchej było optymalne, należy przygotować skórę na ich aplikację. Jak? Podstawą jest demakijaż, oczyszczenie i złuszczenie. W tym celu wybierz kosmetyki do cery suchej, takie jak:

  • nawilżająca woda micelarna,
  • olejek oczyszczający skórę,
  • pianka/mus/emulsja/żel do mycia twarzy,
  • peeling enzymatyczny.

Stosuj dwustopniowe oczyszczanie. Do demakijażu wybierz wodę micelarną lub olejek myjący, a do oczyszczania jeden z kosmetyków, który stosuje się razem z wodą.
Do złuszczania wybieraj peeling enzymatyczny o delikatnym działaniu. 

 

Kosmetyki do cery suchej – ugaś pragnienie swojej skóry

Dla dobrostanu skóry suchej konieczna jest systematyczność oraz dobre kosmetyki nawilżające i odżywiające. Wśród nich są:

  • serum – jego skoncentrowany skład umożliwia głębokie nawilżenie skóry i działa na nią niczym bomba nawodnienia;
  • maseczka – zarówno maseczki w płacie, jak i tradycyjne działają supernawilżająco. Dodatkowo maseczki w płacie pozwalają na jeszcze efektywniejsze wniknięcie składników w skórę;
  • krem nawilżający – przeznaczony do codziennego stosowania, zapewnia stały poziom nawilżenia;
  • esencja nawilżająca – to kosmetyk, który umożliwia ukojenie skóry – zawsze, gdy jest to konieczne. Możesz go używać także w ciągu dnia, aplikują go bezpośrednio nawet na makijaż.

Maseczkę i serum możesz stosować kilka razy w tygodniu – tak, aby maksymalnie podkręcić nawilżenie skóry i uzupełnić ewentualne niedobory wody. Krem stosuj dwa razy dziennie, a esencję zgodnie z potrzebą.

Dla przywrócenia i zachowania odpowiedniego nawilżenia skóry, stosuj wszystkie kosmetyki do cery suchej oraz obserwuj jak się zmienia. Brak napięcia, martwego i suchego naskórka oraz wygładzenie zmarszczek – oto czego możesz oczekiwać od pielęgnacji prowadzonej kosmetykami do cery suchej, które cechuje dobra jakość.