Symbolika palców u dłoni

Według palmistyki noszenie pierścionka na danym palcu przekazuje światu przesłanie; zakładając pierścionek zwiększamy podświadomie metafizyczną moc palca i ręki, na której go nosimy.

Na przykład wszyscy wiemy, że w większości dzisiejszych kultur obrączki ślubne i zaręczynowe noszone są na czwartym palcu lewej (a czasami prawej) ręki. Dlaczego? Starożytni Egipcjanie odkryli, że palec ten jest połączony bezpośrednio z sercem za pomocą żyły zwanej vena amoris, czyli żyły miłości.

Dłoń

To, czy nosisz konkretny pierścień po prawej czy po lewej stronie, ma znaczenie. Historycznie, w kulturze wschodniej, prawa ręka jest do dawania, a lewa do przyjmowania. W bardziej nowoczesnym rozumieniu ustalono, że lewa półkula mózgu, która jest odpowiedzialna za logikę, kontroluje prawą rękę. Prawa półkula mózgu, która kontroluje lewą rękę, jest odpowiedzialna za kreatywność (odwrotnie, jeśli jesteś leworęczny).

Wynika z tego, że na lewej ręce najlepiej nosić obrączkę, która została Ci podarowana. Obrączki noszone na lewej ręce również wzmacniają kreatywność. Który palec najlepiej pasuje do pierścionka zaręczynowego?

Kciuk

kciuk

Kciuk jest mocny, niezależny od pozostałych palców i wskazujący na siłę woli. Wskazuje również na zdolność do pracy zespołowej. Noś pierścień na kciuku, jeśli chcesz być silny, wolny i niezależny. Czerwone kamienie, takie jak granat czy rubiny, dobrze tu pasują.

 Drugi lub wskazujący palec

Jest to palec najczęściej wykorzystywany do gestykulacji w celu ustalenia władzy i uprawnień. Wiąże się on również z przywództwem i ambicją. 

Pierścień noszony na tym palcu będzie więc wskazywał na to, że jesteś asertywny. Lapis lazuli, niebieski topaz i ametyst będą pasować do pierścionków na tym palcu.

Środkowy palec

Jako środek dłoni, środkowy palec reprezentuje tożsamość osobistą, a fakt, że jest najdłuższy, reprezentuje materializm. 

Noszenie pierścienia na tym palcu wskazuje i wzmaga pragnienie bycia w centrum uwagi i gromadzenia najlepszych rzeczy w życiu. Siłę pierścienia na środkowym palcu zwiększają różowe kamienie jak kwarc różowy.

Czwarty lub serdeczny palec

Jak już wspomniano, palec serdeczny jest połączony z sercem, a zatem pierścień na tym palcu wzmacnia nasze uczucie miłości, wierności i uczucia. Promuje on również kreatywność i talent, szczególnie gdy nosi się go na lewej ręce.

Nie musi to być błyszczący diament dla uzyskania najlepszego efektu; alternatywne rozwiązania, takie jak kamień księżycowy, szafir, jadeit czy turkus, również będą pasować.

Mały palec

Najmniejszy – ale najpotężniejszy pod wieloma względami – mały palec lub paluszek jest związany z naszą intuicją i nastawieniem do innych i świata. 

Pierścień na tym palcu, który jest najbardziej oddalony od niezależnego kciuka, wzmocni nasze więzi w relacjach biznesowych i osobistych. Wybierz pierścionek z bursztynem lub kamieniami cytrynowymi.