LEGO® Lord of the Rings – poznaj Śródziemie z zupełnie innej perspektywy

Kiedy J. R. R. Tolkien pisał „Władcę Pierścieni”, nie mógł nawet marzyć o tym, że jego dzieło wpłynie na popkulturę i przemysł rozrywkowy. Dziś jego powieść jest uważana za jeden z absolutnie najważniejszych filarów fantastyki. Ale na tym przecież nie koniec. Bohaterowie i historie, stworzone przez pisarza, doczekały się wersji filmowych, licznych adaptacji w postaci gier wideo, a w drodze na małe ekrany jest już zaplanowany na gigantyczną skalę serial. W efekcie motywy „Władcy Pierścieni” pojawiły się nawet w branży zabawkowej – od 2012 roku licencją na ich wykorzystywanie może pochwalić się LEGO®. Zobacz, jak duńska marka dla dzieci zinterpretowała tę wyjątkową opowieść!

Klocki LEGO® Lord of the Rings

Pierwsza fala zestawów klocków zaprojektowanych na podstawie trylogii Petera Jacksona pojawiła się w 2012 roku. Wykorzystywała ekranizację powieści Tolkiena powstałą w latach 2001 – 2003 i obejmowała siedem kompletów. Drugiej fali – w postaci 5 nowych zestawów – doczekaliśmy się w 2013 roku. Na potrzeby LEGO® Lord of the Rings do świata klocków przeniesiono między innymi takie wątki jak przybycie Gandalfa do Shire, naradę w Rivendell, przygody Drużyny Pierścienia w Morii, bitwę o Helmowy Jar, atak Szeloby czy bitwę pod Czarną Bramą. Jednym z najważniejszych elementów kolekcji są liczne minifigurki bohaterów trylogii, obejmujące nie tylko członków Drużyny, ale także orków, wojowników Rohanu i Gondoru czy rozmaite stwory, takie jak Gollum czy jaskiniowy troll.

Gra wideo

Pomiędzy dwiema falami klocków na rynek została wprowadzona gra LEGO® Władca Pierścieni. W bardzo ciekawy sposób interpretowała całą filmową trylogię, dostosowując nawet najbardziej dramatyczne wydarzenia do potrzeb młodego użytkownika. W efekcie tytuł parodiuje przygody Drużyny Pierścienia, pozwalając jednocześnie na zwiedzanie rozbudowanego i magicznego świata. Gracz ma możliwość przejścia fabuły w trybie historii lub zabawy w trybie wolnym. Do jego celów należy między innymi budowa rozmaitych konstrukcji, ich efektywne burzenie oraz kolekcjonowanie niezliczonych artefaktów. Jak każda gra spod szyldu LEGO®, całość jest dostosowana do trybu multiplayer, co pozwala dzieciakom na rozgrywkę w towarzystwie rodzeństwa czy przyjaciół.

„Władca Pierścieni” jeszcze nigdy nie był tak łatwo przyswajalny! Nawet jeśli dzieci są jeszcze za małe, by poradzić sobie z książkami czy wytrzymać godziny filmów, mogą poznać tę niesamowitą historię poprzez klocki LEGO®. A rodzice powinni im w tym towarzyszyć, bo jej poznawanie z tej perspektywy to czysta rozrywka.