Jakich balsamów używać zimą – pielęgnacja ciała w mroźne dni

Zdarza się, że zimą, gdy ciało nie jest tak eksponowane, jak latem, zaniedbujemy stosowanie pielęgnacji w formie balsamów. Tymczasem zimą pielęgnacja ciała jest równie ważna. Skóra potrzebuje odżywienia, nawilżenia i ochrony przed wysuszeniem. Warto także czasem nieco poprawić koloryt skóry ciała. Jakie balsamy są zatem najlepsze do pielęgnacji zimą?

Balsam czy masło do ciała?

Wybierając kosmetyk do pielęgnacji ciała, stajemy zazwyczaj przed dylematem, związanym z tym, jaką formułę kosmetyku wybrać. Może się wydawać, że zimą warto sięgnąć po cięższe masło, ze względu na większą ilość emolientów w ich składzie. Nie zawsze jednak tak jest. Dobre balsamy są tak skomponowane, by optymalnie zaspokajać potrzeby skóry. Ich lekka formuła zawiera substancje aktywne, dopasowane do jej wymagań. Który kosmetyk zatem wybrać? Tak naprawdę decyzja należy do nas samych. Można też połączyć stosowanie masła i balsamu, wybierając pierwszy z nich do pielęgnacji ciała wieczorem, a drugi jako kosmetyk stosowany rano, gdy szybkie wchłanianie ma znaczenie. 

Czego szukać w balsamach do pielęgnacji zimowej?

Skóra zimą potrzebuje przede wszystkim intensywnego nawilżenia i ochrony przed jego utratą. To dlatego pielęgnacja zimą powinna uwzględniać te potrzeby. Czego szukać w balsamie nawilżającym? Naturalnych olejów roślinnych. Mają one właściwości nawilżające i jednocześnie wspierają warstwę emolientową skóry, ograniczając utratę nawilżenia. Oleje mogą jednocześnie odżywiać skórę, wspierając jej regenerację. Olej, sojowy, masło shea, olej macadamia, olej z konopii – to tylko niektóre z olejów sprawdzających się w zimowej pielęgnacji skóry.

Co daje skórze balsam w zimowej pielęgnacji?

Najlepsze balsamy do ciała potrafią dużo więcej niż tylko nawilżać. Dzięki sprytnie przemyślanym recepturom pielęgnacja zimą jest jeszcze efektywniejsza. Trzeba to wykorzystać! W składach balsamów znajdziesz ekstrakty z cytrusów o działaniu energetyzującym, co dla skóry zimą jest niezwykle ważne, ale także ujędrniającym i uelastyczniającym. Ale może być tam coś więcej, jak w zimowych balsamach Perfecta Bubble Tea. Cała linia to trzy kosmetyki:

  • Intensywna regeneracja – pomarańcza + oriental wood + zielona herbata, do skóry bardzo suchej;
  • Silne nawilżanie – imbir + kora cynamonu + herbata kombucha do skóry normalnej i suchej;
  • Silne odżywienie – szafran + rozmaryn + zielona herbata do skóry suchej.

Dzięki odpowiednio skomponowanym składnikom i zawartym w balsamie witaminom, stosując balsam zimą, masz szansę na piękną skórę już od pierwszych letnich dni. Warto też nie zapominać o balsamach brązujących, które zimą mogą okazać się niezastąpione, gdy naturalna opalenizna dawno poszła w zapomnienie. Odtworzenie efektu skóry muśniętej słońcem jest na wyciągnięcie ręki!

Jak stosować balsam, by pielęgnacja ciała zimą była skuteczna? Kluczowy jest dobór odpowiedniego kosmetyku i regularność jego stosowania. Dzięki temu piękna, gładka, elastyczna skóra będzie taka przez cały rok.