Jak nosić sygnet?

Jeśli chodzi o sygnety, często pojawia się pytanie, na którym palcu należy je nosić i jak je stylizować. Czy ma to być palec serdeczny, wskazujący czy środkowy? Czy powinienem zdecydować się na mosiądz, stal czy miedź i czym się różni polerowana od matowej? Czy mam grawerować sygnet, czy pozostawić go pustym? Aby odpowiedzieć na niektóre z tych często zadawanych pytań, opracowaliśmy niniejszy przewodnik dotyczący sygnetów oraz tego, na którym palcu je nosić.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że niezależnie od tego, czy jesteś tradycjonalistą, czy też wolisz bardziej współczesne podejście do tego elementu, istnieje wiele opcji noszenia sygnetu.

Na jaki palec mam założyć sygnet?

Jest to prawdopodobnie jedno z najtrudniejszych pytań, jeśli chodzi o sygnety. Tradycyjnie pierścionek ten jest noszony na serdecznym palcu, ale, jak w przypadku wszystkich zasad mody męskiej, tę też można złamać. Podchodząc do sygnetu w nowoczesny sposób, można nosić go na dowolnym palcu w zależności od nastroju, okazji oraz tego, co jest dla Ciebie komfortowe. Oto niektóre z naszych myśli przemawiającymi za różnymi palcami.

Twój palec serdeczny

Chociaż sygnety nie są tak znane w dzisiejszym społeczeństwie jak kiedyś, nadal są akcesorium o ogromnym znaczeniu kulturowym i historycznym. Tradycyjnie, sygnety były noszone na palcu serdecznym i używane przez dżentelmenów, zwłaszcza związanych z biznesem czy polityką, jako pieczęć do podpisywania ważnych dokumentów. Sygnet, z wygrawerowanym rodzinnym herbem użytkownika, był zanurzany w gorącym wosku, zanim został użyty do wykonania pieczęci.

Jako ukłon w stronę tego kulturalnego odniesienia, można wybrać noszenie sygnetu na palcu serdecznym. Niezależnie od tego, czy wybierzesz mosiądz, stal czy miedź; pozostawisz sygnet pusty, aby nadać mu bardziej współczesny wygląd, czy też wygrawerujesz na nim swój symbol – możesz eksperymentować z nowoczesnymi i bardziej klasycznymi sposobami noszenia sygnetu.

Możesz na przykład połączyć sygnet z ponadczasową ciemną marynarką i złotymi spinkami do mankietów. To minimalistyczna i wszechstronna biżuteria, którą możesz nosić na swoim palcu bez obawy, że będziesz wyglądać staroświecko.

Sygnet na palcu środkowym lub wskazującym

Ponieważ sygnety były w zasadzie podpisem ich właścicieli, często uważano je za tak potężne, że były zniszczone po śmierci człowieka. Najczęściej był to herb rodzinny, ale mogły to być również proste symbole i inne kombinacje liter lub wyraźne wzory. Sygnet reprezentuje przede wszystkim siłę, autentyczność i indywidualność właściciela.

Pojęcie indywidualności można zaadaptować na własne potrzeby, łamiąc tradycję i nosząc sygnet na wskazującym lub środkowym palcu, w zależności od stroju, nastroju czy okazji. Możesz na przykład połączyć go z czerwonym swetrem i spinkami do mankietów, a także z prostą brązową marynarką i patynowymi spinkami. Możesz uczcić historię stojącą za koncepcją sygnetu, jednocześnie wzbogacając ją własną wizją.