Bluzy sportowe damskie – na co zwracać uwagę, przy ich wyborze?

Niezbędnym elementem ubioru sportowego dla ćwiczących kobiet jest bluza. Czym charakteryzują się dobre bluzy sportowe damskie? Jak wybrać bluzę dla siebie? O tym poniżej.

Znajdź odpowiedni rozmiar dla siebie

Co wcale nie musi znaczyć „idealnie przylegający”. Bluzy sportowe damskie często są odrobinę większe, nie powinny być obcisłe, żeby nie krępować ruchów w trakcie treningu. Poza tym czasami używa się ich także poza treningami, w luźnych domowych lub codziennych stylizacjach. Oczywiście nie oznacza to, że możesz sobie pozwolić na rękawy sięgające za dłonie. Powinnaś po prostu czuć się w niej dobrze i swobodnie. Warto zwrócić uwagę, że w wietrzną pogodę bluza bardziej przylegająca do ciała zapewnia więcej ciepła.

Sprawdź jakość materiału

Im wyższa gramatura materiału, z którego wykonana jest bluza tym, tym wyższa jest jej jakość. Bluzy sportowe damskie przeznaczone do treningów są robione z materiałów specjalnie opracowywanych jako oddychające, aby w trakcie ćwiczeń skóra nie pociła się. Bluza z materiału wysokiej jakości nie będzie rozciągać się w praniu. Będzie również bardziej odporna na przetarcia i rozdarcia, które mogą zdarzyć się w trakcie treningów.

Dobierz pasujący krój

Bluzy sportowe mogą być rozpinane lub nie. Te pierwsze łatwiej założyć, można też rozpinać je, w przypadku gdy zrobi Ci się za gorąco w trakcie ćwiczeń. Te drugie są cieplejsze. O komfort cieplny i wygodę pomagają też zadbać ściągacze na rękawach i w pasie. Dzięki nim podmuchy wiatru nie dostają się pod bluzę.

Jeśli chodzi o szyję, masz do wyboru bluzę bez kołnierza, ze stojącym kołnierzem albo z kapturem. Ta pierwsza zapewnia najmniejszą osłonę w ciepłe dni, jednak jest najlżejsza. Bluza z kołnierzem ochroni Twoją szyję od wiatru. Sportowa bluza z kapturem to najcieplejsza opcja. Osłania zarówno przed wiatrem, jak i ewentualnym deszczem, który może zaskoczyć się w trakcie treningu. Jeżeli masz zamiar ćwiczyć wyłącznie w pomieszczeniach, wystarczy bluza bez dodatków, jeżeli zaś planujesz używać bluzy na dworze, warto wybrać model z kapturem lub kołnierzem.

Wybierz bluzę, w której czujesz się najlepiej

Najważniejsze, żebyś czuła się w swojej bluzie sportowej jak najswobodniej. Bluzy sportowe damskie występują w tylu modelach, że bez trudu znajdziesz taką, która stanie się Twoją drugą skórą. Jeśli tylko materiał będzie wysokiej jakości i dobierzesz wygodny rozmiar, to bluza posłuży Ci przez długi czas i uprzyjemni wiele intensywnych treningów.